Polecamy
Partnerzy

DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA JUNIORÓW- EKSTRALIGA I I LIGA ŚLĄSKA
Napisany przez Elżbieta Pyrkosz, z 10-06-2017 19:19

W dniu dzisiejszym - 10.06.2017 w Rydułtowach odbyła się ostatnia sesja Drużynowych Mistrzostw Ślaska Juniorów - Ekstraliga i I Liga Juniorów.
Krótko można powiedzieć - ZADANIE WYKONANE
Drużyna z I Ligi,rozstawiona z 9 numerem startowym, po bardzo dobrej grze zajęła II miejsce i awansowała do Ekstraligi Śląskiej Juniorów. Punkty dla drużyny zdobyli: STAŚ BURDZICKI - 5 pkt, JAN BURDZICKI - 7 pkt / srebrny medal na 2 szachownicy/, KAMIL KALISZUK - 7 pkt / srebrny medal na 3 szachownicy/, JAKUB KUCHARSKI - 5,5 pkt, MARTA KOT - 6,5 pkt / brązowy medal na 6 szachownicy, ANIA KOŁODZIEJCZYK - 1 pkt, ANIA GÓRNA - 1 pkt.

SERWIS I LIGI

WIELKIE GRATULACJELaughing

Niełatwe zadanie miała też drużyna z Ekstraligi Śląskiej Juniorów. Wystartowała z przedostatnim średnim rankingiem ELO wśród dziesiątki czołowych drużyn na Śląsku. Zajęła 7 miejsce zapewniające utrzymanie w tej lidze, mimo różnych sytuacji życiowych zawodników zmuszających do gry zawodniczek rezerwowych a nawet oddania 2 walkowerów indywidualnych. Najwięcej punktów w tej drużynie zdobyli: DAWID BINEK - 5,5 pkt - /brązowy medal na 4 szachownicy /, DANIEL KUCHARSKI - 4,5 pkt, JULIA KNAPIK - 4 pkt / z 7 partii/. W drużynie tej grali jeszcze: GRZEGORZ GWORYS, MICHAŁ STRUGACZ, MAGDALENA BIENEK, EMILKA EGEMAN, AGNIESZKA KOKOT.