KAMIL KALISZUK BRĄZOWYM MEDALISTĄ INDYWIDUALNYCH MISTRZOSTW ŚLĄSKA JUNIORÓW W SZACHACH KLASYCZNYCH
Menu strony
Polecamy
Reklama
Partnerzy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

KAMIL KALISZUK BRĄZOWYM MEDALISTĄ INDYWIDUALNYCH MISTRZOSTW ŚLĄSKA JUNIORÓW W SZACHACH KLASYCZNYCH
Napisany przez Elżbieta Pyrkosz, z 21-06-2018 07:00

W dniach 16-20 czerwca 2018 w Imielinie odbywały się Indywidualne  Mistrzostwa Śląska Juniorów w Szachach Klasycznych. Jak zwykle brała w nich udział liczna grupa naszych zawodników - 17 z UKS "HETMAN" Częstochowa i 3 z zaprzyjaźnionej LKS POLONIA Poraj.
Grupa chłopców do lat 9 grała 3 dni, pozostałe grupy 5 dni.
Codzienne dojazdy i dzienny ok. 12-godzinny pobyt poza domem wymagały nie lada kondycji.Jak zwykle wszyscy spisali się na super. Dziękujemy wszystkim zawodnikom i ich rodzicom za punktualność i zaangażowanie w tę imprezę.
Zadanie Szkolenie dzieci i młodzieży w dyscyplinie szachy jest dofinansowywane ze środków budżetowych Gminy Miasta Częstochowa.

Wyniki sportowe tej imprezy:
KAMIL KALISZUK - C-13 - /6,5 pkt z 9 partii/ zdobył brązowy medal w grupie chłopców do lat 13 :)
W najmłodszej grupie- chłopców do lat 9 - 7- letni BORYS WITCZAK z wynikiem 5 pkt z 9 partii zdobył III kategorię szachową, 8-letni PIOTR JANICKI / Polonia Poraj/ zajął 10 miejsce - 6 pkt z 9 partii, 8-letni PAWEŁ ADAMOWSKI zdobył 4 pkt, a debiutant MICHAŁ SOLECKI zdobył 5 kategorię.
Borys i Piotr uzyskali awans do mistrzostw międzywojewódzkich.
WYNIKI C09

W grupie C-11, bardzo trudnej dla młodych zawodników ze względu na dłuższe tempo gry w stosunku do grupy C- 9 najlepiej spisał się TYMON CHROBOT/ Polonia Poraj /, który zrobił 5 pkt z 9 partii. Pozostali zawodnicy OSKAR PIECH, STANISŁAW NALEWAJKA, PAWEŁ GRZYWNA, KAMIL ŚCIEBURA muszą popracować nad zwolnieniem gry, Warto dodać, że Kamil i Staś debiutowali w takim turnieju.
WYNIKI C11
W grupie dziewcząt do lat 11 - AGNIESZKA KOKOT- 5 pkt z 9 partii - zajęła 7 miejsce i uzyskała awans do makroregionu.
WYNIKI D11
W grupie chłopców do lat 13 - KAMIL KALISZUK zajął 3 miejsce, DAWID BINEK - 5,5 pkt z 9 partii- 13 miejsce / obaj uzyskali awans do makroregionu/, 12- letni JAKUB KUCHARSKI -5 pkt- 23 miejsce. W grupie tej świetnie spisał się też rozstawiony z 59 numerem, debiutujący RADOSŁAW SKÓRKA, który zdobył 4,5 pkt z 7 partii, IV kategorię szachową / niewiele brakło do III / i zajął 34 miejsce.

WYNIKI C13

W grupie dziewcząt do lat 13 - 13 miejsce i awans do makroregionu zdobyła MAGDALENA BIENEK z wynikiem 5 pkt z 9 partii. EMILKA EGEMAN zdobyła 4 pkt i
WYNIKI D13
W grupie chłopców do lat 15 - nie premiowanej awansem :) - JAN BURDZICKI z wynikiem 5,5 pkt zajął 10 miejsce, STANISŁAW BURDZICKI - 4,5 pkt - 19 miejsce.
Dobrze spisali się nasi debiutanci w tej grupie: MIKOŁAJ WOLAŃSKI z wynikiem 4 pkt zdobył 30 miejsce i III kategorię szachową, SZYMON MAŁEK zdobył 3,5 pkt, 32 miejsce, IV kategorię i otarł się o kat III.

WYNIKI C15

Reasumując - poszło nieźle :)
GRATULACJE

Komentarze użytkowników (0) RSS z komentarzami

Nie komentowano

Dodaj komentarz!mXcomment 1.0.7 © 2007-2020 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
PDF Drukuj Email
 
Wyszukiwarka
Ostatnie wpisy
Popularne
Administracja