Polecamy
Partnerzy

INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA JUNIORÓW 17-21.06.2017 IMIELIN
Napisany przez Elżbieta Pyrkosz, z 21-06-2017 18:56

W dniu dzisiejszym - 21.06.2017 zakończył się 5-dniowy maraton w Imielinie - Indywidualne Mistrzostwa Śląska Juniorów w Szachach Klasycznych.

Nasz klub reprezentowało 10 osób, 4 osoby LKS Polonię Poraj. W tym roku raczej nie spodziewaliśmy się miejsc medalowych, główne cele to zdobycie awansu do rozgrywek makroregionalnych-/ grupy do lat 9, 11 i 13/, podniesienie umiejętności gry - zwłaszcza u najmłodszych zawodników oraz podwyższenie kategorii szachowych i rankingu ELO. Był to również trening przed lipcowymi Drużynowymi Mistrzostwami Polski Juniorów - II Liga Juniorów.
Nasza ekipa zagrała bardzo dobrze.
Najlepiej spisał się STANISŁAW BURDZICKI, który w grupie C-13 zajął 5 miejsce, uzyskał pierwszą normę na I kategorię szachową, awans do makroregionu i znaczny przyrost ELO.
W tej samej grupie awans do makroregionu z 16 miejsca oraz przyrost ELO uzyskał    KAMIL KALISZUK / młodszy rocznikowo/
SERWIS C-13

Brat Stasia- JAN BURDZICKI zajął 6 miejsce w grupie C-15 oraz znaczny przyrost ELO.
 Serwis C-15

8 miejsce w grupie D-15 zajęła ANNA KOŁODZIEJCZYK
Serwis D-15
W grupie juniorek do lat 11 EMILIA EGEMAN zajęła 12 miejsce, wywalczyła awans do makroregionu i była blisko zdobycia II kategorii szachowej. W tej samej grupie AGNIESZKA KOKOT/ młodsza rocznikowo/ zajęła 18 miejsce, ale zdobyła tyle samo punktów co ostatnia awansująca z grupy zawodniczka. MARTA STEFANIAK z Poraja zajęła 26 miejsce.
Serwis D-11

W grupie C-11 JAKUB KUCHARSKI zajął 20 miejsce i wywalczył awans do makroregionu. W tej samej grupie EMIL TOMZIK z Poraja / młodszy rocznikowo/ uzyskał 4 pkt.
Serwis C-11
W grupie C-9 awans do makroregionu z 18 miejsca uzyskał TYMON CHROBOT z Poraja, OSKAR PIECH zajął 25 miejsce, a PAWEŁ GRZYWNA z Poraja 38 miejsce.
Serwis C-9
W grupie CD18 GRZEGORZ GWORYS zajął 12 miejsce wśród chłopców, a DANIEL KUCHARSKI / grał tylko w 7 rundach/ 17 miejsce.