DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA JUNIORÓW W SZACHACH SZYBKICH
Menu strony
Polecamy
Reklama
Partnerzy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA JUNIORÓW W SZACHACH SZYBKICH
Napisany przez Elżbieta Pyrkosz, z 09-10-2018 19:44

Po rozgrywkach indywidualnych 7.10. 2018 wzięliśmy udział w Drużynowych Mistrzostwach Śląska Juniorów w Szachach Szybkich, które odbyły się także w Łaziskach Górnych.
W tym roku w turnieju wzięła udział rekordowa liczba drużyn- 32 zespoły. Z drużyn grających w ligach państwowych zabrakło chyba tylko Akademii Szachowej Gliwice. Łatwo nie było. :)
Wystawiliśmy 3 drużyny Hetmana oraz drużynę LKS POLONIA Poraj.
Nasza najlepsza drużyna według listy startowej miała dopiero 14 numer startowy. / Jan Burdzicki, Stanisław Burdzicki, Kamil Kaliszuk, Dawid Binek, Magdalena Bienek, Marta Kot /. Po bardzo dobrej grze zajęliśmy 8 miejsce. I jak to powiedzieć.. Mimo, ze nasz numer startowy był odległy od ścisłej czołówki do końca walczyliśmy o miejsce w pierwszej szóstce.
KAMIL KALISZUK z wynikiem 7,5 pkt z 9 partii zdobył srebrny medal na 3 szachownicy.
Staś zdobył 6 pkt na 2 szachownicy, Marta 5,5 pkt na 6 szachownicy.

Wypada chyba też wspomnieć, że juniorzy na szachownicach do lat 18 mają 15 i 14 lat, na szachownicy juniorki do lat 18 - grała 13-letnia Madzia, a juniorki do lat 14 - 12-letnia Marta.
Rokowania na przyszłość, przy odpowiednim wkładzie pracy mogą być niezłe :)
W drugiej drużynie grali Grzegorz Gworys, Daniel Kucharski, Mikołaj Wolański, Szymon Małek, Emilka Egeman i Agnieszka Kokot. Liderami punktowymi w tej drużynie byli Daniel kucharski / 6 pkt na drugiej szachownicy, Emilka Egeman / 5 pkt na 5 szachownicy.
Trzecia drużyna " uczyła się grać". Grali w niej Radosław Skórka, Szymon Zwolski, Oskar Piech, Maksym Maskara, Zuzanna Lewkowicz i Alicja Budzynowska. Cieszy tu wynik 5,5 pkt Maksyma Maskary oraz 3 pkt turniejowej debiutantki Ali Budzynowskiej.
I wreszcie LKS POLONIA PORAJ.
Bardzo młoda drużyna z przedostatnim numerem startowym zdobyła 5 pkt meczowych po raz pierwszy w historii rozgrywek drużynowych i zajęła 29 miejsce.
Świetne wyniki uzyskali: Julia Floryszczyk - 5,5 pkt, 8 -letni Piotr Janicki- 5 pkt oraz Marta Stefaniak- 4 pkt.
Gratulacje :)

WYNIKI DRUŻYNOWE

PDF Drukuj Email
 
Wyszukiwarka
Ostatnie wpisy
Popularne
Administracja