Polecamy
Partnerzy

JUNIORZY AWANSUJĄ DO I LIGI !!!!!
Napisany przez Elżbieta Pyrkosz, z 29-07-2019 13:32

W dniach 19-28.07. 2019 w Szczyrku odbywały się Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów – II Liga Juniorów. Wzięło w nich udział aż 40 drużyn z całej Polski. Trzy najlepsze drużyny awansowały do I Ligi Juniorów.

Drużyna UKS HETMAN Częstochowa nie była faworytem w tych rozgrywkach. Według rankingów szachowych zawodników była rozstawiona z 12 numerem startowym. Kolejny raz okazało się, że na szczęście rankingi nie grają.

Praktycznie od początku turnieju byliśmy w najwyższej części klasyfikacji. Wygraliśmy 7 meczy, 3 zremisowaliśmy, przegraliśmy nieznacznie tylko jeden – ze zwycięzcą ligi.

Wynik ten zagwarantował nam 3 miejsce w tabeli i AWANS DO I LIGI JUNIORÓW.

Drużyna grała w składzie; JAN BURDZICKI, STANISŁAW BURDZICKI, KAMIL KALISZUK, DAWID BINEK, SANDRA ORLIK, MAGDALENA BIENEK, rez. DANIEL KUCHARSKI. Super trenerem w tym turnieju był MF MATEUSZ PASZEWSKI.

Warto dodać, że KAMIL KALISZUK zdobył brązowy medal na 3 szachownicy i normę na kandydata na mistrza krajowego.

SANDRA ORLIK zdobyła normę na kandydatkę na mistrzynię krajową, MAGDA BIENEK normę na I kategorię.

DANIEL KUCHARSKI  zagrał w turnieju OPEN FIDE, gdzie zajął 6 miejsce wśród 118 zawodników oraz otrzymał puchar i nagrodę dla najlepszego zawodnika do lat 18 .

Warto wspomnieć, że również w tym czasie w Szczyrku, 19 – letni już GRZEGORZ GWORYS uzyskał tytuł instruktora szachowego.

Opiekę nad ekipą sprawowali Elżbieta i Igor Pyrkosz.