Polecamy
Partnerzy

Raport turniejowy
Napisany przez Bawor Robert, z 16-06-2009 17:47

06 - 07 czerwca w Kielcach odbył się II Memoriał E. Szymańskiego. Turniej rozgrywany był w trzech grupach, 7 rund tempo P-60 dla grupy A i B, 9 rund P-30 dla grupy C. Bardzo dobry wynik uzyskał Bogusław Snarski startujący w grupie B zajmując 2 miejsce!!! Oprócz okazałego pucharu, wynikiem 5 pkt Pan Bogusław zdobył III kategorię szachową. W silnie obsadzonej grupie A godnie zaprezentował się kolejny zawodnik Hetmana, Andrzej Żegota, który ugrał 3,5 pkt zajmujac wysokie 16 miejsce. "Walczący" o IV kategorię w grupie C Robert Bawor turniej zakończył dopiero na 11 miejscu (4,5 pkt) - bez komentarza.

Nadmienić należy o doskonałej organizacji Memoriału, dobre warunki na sali oraz transmisja internetowa aż z 12!!! szachownic w grupie A robiła duże wrażenie na zawodnikach. Na sali na dużej kurtynie wyświetlane były 4 najciekawsze partie z każdej rundy, w tym kilka razy partie Andrzeja. Obiad pierwszego i drugiego dnia turnieju, pamiątkowe długopisy jak również zarezerwowane noclegi dla szachistów przyjezdnych były miłym uzupełnieniem pobytu w Kielcach.

14 czerwca w Częstochowie przeprowadzony został Integracyjny Turniej Szachowo-Warcabowy "XX-lecie Polskiej Wolności" P-15. W zawodach uczestniczyło 18 szachistow. Zwyciężył M. Strączyński z Częstochowy (6,5 pkt z 7). Miejsca zawodników Hetmana: Robert Bawor - 10 miejsce (4 pkt), Bogusław Snarski - 13 miejsce (3 pkt). Ciekawostką jest, że Turniej chyba pierwszy raz w histori miasta odbył się w holu Urzędu Stanu Cywilnego w Częstochowie.