Polecamy
Partnerzy

POWAKACYJNY RAPORT TURNIEJOWY.
Napisany przez Bawor Robert, z 07-09-2009 16:28

Minęły dwa miesiące przerwy wakacyjnej, myślę że to dobry czas by przybliżyć wyniki kilku turniejów szachowych z tego okresu, w których udział brali zawodniczki i zawodnicy Hetmana Częstochowa.

18 lipca w Olsztynie odbył się "XIII Ogólnopolski Jurajski Turniej Szachów Szybkich", na starcie którego stanęło 75 zawodników.Trochę szkoda, że Turniej z powodu opadu deszczu został przeniesiony z Rynku do trochę ciasnej sali Urzędu Gminy w Olsztynie. Zwyciężył niespodziewanie dla wszystkich Dawid Bednarski reprezentujący Polonię Poraj. Dawid, który miał swój "dzień konia", nie zaznał porażki w żadnej partii i pewnie wygrał Turniej zdobywajac 8 pkt, drugi był Maciek Klekowski z Hetmana ( 7,5 pkt), trzeci Marek Zychowski z Częstochowy (7,5 pkt). Pozostałe miejsca zawodników Hetmana: 18. A. Żegota - 5,5 pkt, 24. Ł. Fijołek - 5 pkt, 30. Sł. Graczyk - 5 pkt, 41. T.Mielczarek - 4 pkt, 49. J. Ziębiński - 4 pkt, 57. B. Snarski - 3,5 pkt, 60. R. Bawor - 3,5 pkt, 65. K. Gondro - 3 punkty. Dodać należy, że Kacper był najmłodszym szachistą na Turnieju, za co został uhonorowany drobnym upominkiem.

W dniach 25 lipiec - 01 sierpień w Tarnowskich Górach rozgrywany był "VII Memoriał Marka Piasty", 10 rund - tempo 90'+ 30" na ruch. Zwyciężył K.Rawicz z MKS Polonia Przemyśl - 8,5 pkt, drugie miejsce zajął IM O. Kalinin z LKS Pasjonat Dankowice - 7,5 pkt, trzeci był Radek Szusterowski z Częstochowy - 7,5 pkt. Hetmana reprezentowali: Piotr Piesik - 9 miejsce - 6,5 pkt, Andrzej Żegota - 26 miejsce - 5,5 pkt, Tomasz Mielczarek - 51 miejsce - 4 pkt, Robert Bawor - 64 miejsce - 3 pkt, w turnieju startowało 70 zawodników.

29 i 30 sierpnia w Częstochowie rozegrany został "XV Turniej Szachowy o Puchar Przewodniczącego NSZZ "Solidarność" Region Częstochowa",9 rund - P'30. Do turnieju zgłosiło się 56 zawodników, których średni ranking wynosił 1771 punktów. Pierwsze miejsce zdobył FM Piotr Mulet - 8 pkt, drugi Maciek Klekowski -7,5 pkt, trzeci był Mateusz Kuzioła - 6,5 pkt. Miejsca Hetmańczyków: 7.(!!!) A. Żegota - 6,5 pkt, 31. Ł. Fijołek - 4,5 pkt, 34. A. Orłowski - 4 pkt, 38. T. Mielczarek - 4 pkt, 41. M. Kałuża - 4 pkt, 44. R.Bawor - 3,5 pkt, 47. St. Snarski - 3 pkt, 49. B. Snarski - 3 pkt, 51. K.Gondro - 3 pkt.

06 września w Wieluniu odbył się "VIII Szachowy Turniej Pamięci Września", 9 rund - P'15. Na miejscu stawiło się aż 128 szachistów z całej Polski, w tym 8 z naszego klubu. Zwyciężył Paweł Dudziński - 8,5 pkt, przed IM Kacprem Piorunem - 8 pkt. i m Tadeuszem Juroszkiem - 7 pkt. Pierwsze miejsce wśród kobiet zajęła zawodniczka Hetmana - Patrycja Pacak, która zdobyła 6 pkt, a w ogólnej klasyfikacji uplasowała się na bardzo dobrym 14 miejscu!!!, 11 miejsce - Maciej Klekowski - 6,5 pkt, 16 miejsce - Bartosz Ziębiński - 6 pkt. Pozostali zawodnicy Hetmana wypadli poniżej wszelkich normalnie przyjętych norm i oczekiwańFrown: 69. A.Żegota - 4,5 pkt, 73. A.Orłowski - 4 pkt, 75. K.Dąbek - 4 pkt, 98. R.Bawor - 3,5 pkt, 120. J.Ziębiński - 2 pkt. Miejmy nadzieję, że w kolejnych turniejach będzie lepiej...

Może zawodnicy Hetmana uczestniczący w innych turniejach w całej Polsce zechcą się podzielić swoimi wrażeniami i sukcesami, a trochę ich było...( Wrocław, Pszczyna, Mistrzostwa Polski Juniorów, turniej w Polanicy, Konik Morski Rewala i wiele, wiele innych)???